SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Supkoppar 14155475
nr 1415 5475
Supkoppar
6 st, silver, omkring 1900, Frankrike, invändigt förgyllda. Höjd: 4. Vikt: ca 55g
Utrop:
700 kr
Såld:
500 kr
måndag 30 augusti 2021
kl 18:08:18
300 kr
450 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver